Термін інвертор не таке вже й нове. На сьогодні будь-який споживач, який хоче придбати кліматичну техніку зустрінеться з вибором on/off чи інвертор. Важливо знати, яка різниця інверторного і звичайного кондиціонера, щоб зробити оптимальний вибір для свого комфорту та гаманця
Отже, почнімо, кондиціонер або спліт-система має дві частини: зовнішній блок (компресор та конденсатор) та внутрішній блок (випарник). З’єднуються ці частини фреоновою, електричною та дренажною магістралями.
Залежно від типу двигуна спліт-системи бувають двох типів:
- Звичайні (on/off)
- Інверторні (Inverter)
Працюють вони так: включення, робота і відключення.
Через постійні пуски і зупинки компресора відбувається підвищення навантаження не тільки на кондиціонер, але і на електричну мережу. Адже двигун запускається на повну потужність. Це веде до підвищених витрат електроенергії. Тому негативно впливає термін придатності кондиціонера. А за вимогами експлуатації кондиціонера, спліт-систему потрібно періодично відключати. Що своєю чергою веде до зниження температури та дискомфорту.
То чим все-таки відрізняється інверторний кондиціонер від звичайного?
Інверторний кондиціонер, як банально це не звучало – це спліт-система, обладнана компресором інверторного типу. Головною функцією, якого є регулювання потужності кондиціонера, а сама спліт-система працює так:
- Датчик вимірює температуру в приміщенні. Якщо вона вища за показник, який поставив користувач, то спліт-система включається на повну потужність і починає працювати.
- Шляхом перенесення фреону в кондиціонері температура у приміщенні поступово наближається до потрібних показників.
- Досягнувши певної температури запускається інверторний компресор, який зменшує потужність кондиціонера.
- Робота компресора залежить від умов температури, що забезпечує її на рівні 5-90 відсотків власної потужності.
Завдяки тому, що інверторні кондиціонери можуть регулювати швидкість обертання компресора, споживають менше енергії, ніж звичайні спліт-системи. Це значно знижує рахунки за електроенергію, особливо у разі тривалої експлуатації кондиціонера.
Ще однією перевагою інверторних кондиціонерів є більш плавне та тихе керування температурою. Оскільки вони не включаються і не вимикаються, вони працюють тихіше і не заважають у повсякденному житті людей.
У режимі обігріву такий агрегат має діапазон функціонування до -15 градусів, деякі моделі – до -25 градусів. Традиційні кондиціонери обмежуються максимумом в -7 градусів.
При виникненні потреби в виборі кліматичного обладнання допомогу наших фахівців гарантована абсолютно всім клієнтам. При виборі традиційного агрегату ми також здійснимо монтаж звичайного кондиціонера згідно з нормативами, що виключить будь-які проблеми при його експлуатації.
Купити кондиціонер, Ви можете, оформивши замовлення у нас на сайті. А також замовити професійний монтаж спліт-системи з безкоштовним прорахунком Вашого проєкту. Звертайтесь до професійних менеджерів Інтернет-магазину S-Climate. Будемо раді допомогти.
Якщо коротко, то:
- Рівень шуму більший у звичайного кондиціонера
- Спліт-система інверторного типу на 30 % економніша по споживанню електроенергії.
- Вартість інверторного кондиціонера вища
- Звичайний кондиціонер розрахований на роботу з охолодження приміщення (на обігрів може працювати лише до -7С), а інверторний до -15С, деякі моделі можуть і до -35С. Тому для обігріву зимою краще купувати інверторний.