Слід зазначити, що в даний час не існує загальноприйнятої у всіх країнах класифікації видів та типів кондиціонерів. Це викликано насамперед різноманітністю кліматичних умов, вимогами до енергоефективності та обмеженнями пов’язаними з монтажем та встановленням кондиціонерів. Тим не менш, можна умовно розділити системи кондиціювання на види та типи, за декількома ознаками, наведеними в таблиці.
Критерій класифікації | Вид кондиціонера |
---|---|
Тип кондиціонера | моноблок, спліт-система, мульти-спліт система, мультизональна система |
Тип компресора | неінверторний, інверторний |
Тип внутрішнього блоку | настінний, касетний, канальний, консольний |
Режим роботи на обігрів | стандартний, тепловий насос |
Типи кондиціонерів:
- Моноблок – це моноблочний пристрій, в конструкцію якого вмонтований холодильний агрегат, вентилятор, блок управління і фільтр.
- Спліт-система – це тип кондиціонера побутового або напівпромислового призначення, що складається з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього.
- Мульти-спліт система – це система кондиціонування, що складається з декількох внутрішніх блоків підключених фреоновими магістралями до одного зовнішнього блоку.
- Мультизональна система – універсальна система кондиціонування приміщень з великими площами, яка здатна одночасно працювати на нагрівання та охолодження.
За типом внутрішньо блоку
Кондиціонери
настінного типу.
Суть в тому, що внутрішній і зовнішній блоки цього кондиціонера розділили для зручності користувачів. Обидва блоки пов’язані між собою кабелем і трубкою з фреоном довжиною 5-7 м, тому розмістити їх можна в різних місцях. Зовнішній блок з компресором – сама гучна і громіздка частина кондиціонера. Кріпиться до стіни будівлі на вулиці, як правило, під вікном, але можна встановити його і в іншому місці, наприклад, під дахом, а внутрішній блок – на стіні в кімнаті неподалік від вікна.
Сучасна спліт-система створює комфортні умови для роботи і відпочинку в будь-який час року. Кожна модель не лише охолоджує повітря, а й фільтрує його, очищаючи від шкідливих викидів, пилку рослин, смогу. Така функція дозволяє спокійно працювати або відпочивати навіть в районах з несприятливою екологічною обстановкою. У холодну пору року настінний кондиціонер підігріє повітря. Це дасть можливість в міжсезоння пізніше включити опалення і заощадити значну суму на теплоносіях. Настінні кондиціонери зручно управляти, він забезпечений пультом дистанційного керування, на якому можна виставити зручну саме для вас температуру повітря і підтримувати її протягом дня. Стало холодно – її можна підвищити на 2-3 градуси, занадто тепло – пульт допоможе злегка знизити температуру в приміщенні. Металеві жалюзі на виході повітря з внутрішнього блоку можна налаштовувати таким чином, щоб приємний вітерець обдував кімнату, а можна направити потік повітря вгору, в бік стелі або вниз. Деякі сучасні моделі доповнені іонізатором, який наповнює повітря корисними іонами – таке відчуття, ніби людина знаходиться за містом, в лісі або біля води. Передню панель внутрішнього блоку можна легко зняти і при необхідності злегка почистити вентилятор.
Але раз на рік спліт-система вимагає професійного обслуговування. На поверхнях внутрішнього блоку збирається пил, бруд, там може утворитися цвіль. Розбиранням, очищенням і подальшим налагодженням дорогого агрегату повинен займатися фахівець.
Касетні кондиціонери
Касетні кондиціонери часто встановлюють у комерційних приміщеннях, бо вони — справжній “маст-хев” для створення комфорту. І ось чому:
Вони монтуються прямо в стелю, залишаючи лише стильну декоративну панель на виду. Це означає, що дизайн приміщення залишається акуратним і сучасним — ідеально для офісів, кафе чи магазинів. Завдяки тому, що повітря розподіляється в 4 сторони, охолодження або обігрів відбувається рівномірно по всій площі. Клієнти чи співробітники не сидітимуть під струменем холодного повітря — всі задоволені.
Їм не потрібно шукати місця на стінах або підлозі, як для звичайних кондиціонерів. Це особливо важливо для приміщень із відкритим плануванням. Касетні кондиціонери сучасні й економічні. Вони споживають менше енергії, працюючи максимально ефективно, а це важливо для бізнесу — знижує витрати. Гнучкість в установці. Незалежно від форми приміщення, касетні кондиціонери можна розташувати так, щоб забезпечити оптимальний повітряний потік.
Канальні кондиціонери
Як і класичні моделі подібного обладнання, така система підтримує функції охолодження і обігріву приміщення. Головна відмінність цих пристроїв полягає в тому, що вони ставляться не на стіну, а в повітропровід. Завдяки такому якості один девайс здатний забезпечити належний клімат у всій квартирі, а не тільки в окремій кімнаті. Канальні девайси можуть бути реалізовані як спліт-системи, які здатні бути вентилятором, а також охолоджувати і обігрівати приміщення, або ж вони будуть працювати виключно на охолодження, підтримуючи встановлені користувачем температурні показники. Перший варіант, як правило, дорожче, але зручніше: якщо раптом опалення немає, можна прогріти квартиру. Такі моделі не порушують інтер’єр, тому що вмонтовуються в стелю. Мають можливість підтримувати оптимальний клімат в декількох приміщеннях. Їх реально під’єднати до припливно-витяжної вентиляції: об’єднання з такою системою знижують витрати на обігрів.
Істотний мінус девайсів – вони вимагають більш довгого проектування і складніше в установці: тут без профі не обійтися.
Консольні кондиціонери
Консольний кондиціонер – це сучасний кліматичний пристрій, внутрішній блок якого розміщується на стіну або стелю, але мають особливу конструкцію, яка дозволяє їм виглядати більш естетично. Консольні кондиціонери рівномірно розподіляють повітряні потоки вздовж стіни. Потужні струмені повітря циркулюють в чотирьох напрямках: вгору, вниз, вправо і вліво. Це дозволяє убезпечити людей і тварин в приміщенні від прямого попадання холодного повітря.
Консольні кондиціонери підходять для будь-яких приміщень побутового або комерційного типу. Ви можете встановити прилад в квартирі, в заміському будинку, ресторані, магазині або офісі. У будь-якому випадку, він прекрасно впишеться в інтер’єр, і не буде займати багато місця. Пристрої мають низький рівень шуму, тому не завадять вам працювати або відпочивати. Просте управління здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування, який йде в комплект поставки.
Консольна спліт-система дуже компактна і стильна, тому поєднується з будь-яким інтер’єром. Найчастіше пристрої монтують в приміщеннях, де немає можливості встановити настінний кондиціонер, наприклад, офіси зі скляними стінами. Кондиціонери консольного типу мають продуману конструкцію, що полегшує процес їх монтажу та обслуговування.
admin
Maecenas ultrices viverra ligula
admin
Sed maximus finibus ex
admin
Curabitur porta nulla eu arcu pharetra, sed pretium eros efficitur
admin
Donec erat magna, aliquam vitae semper vitae
admin
sfsdfs liquam vitae se